Gliwice biura do wynajęcia

Strona Główna
Patrzysz na wypowiedzi wyszukane dla słów: Gliwice biura do wynajęcia
 
Temat: Mieszkania do wynajęcia- Gliwice
Gliwice- przekształcenie części budynku administracyjnego na 4 mieszkania przeznaczone do wynajmu dla studentów. Możliwość zamieszkania od zaraz i administrowania tych mieszkań dla studentów. Kontakt Beata Chominiec (660)751121 lub (14) 6115751. E- mail: biuro@batronic.pl .Temat: Dobry adres przy Bojkowskiej
Nowe Gliwice rosną jak drożdżach
Adaptacja terenu i obiektów po kopalni KWK Gliwice na potrzeby centrum edukacyjno-biznesowego idzie pełną parą. Tzw. willa dyrektora pyszni się nową elewacja, nowobudowany segment dydaktyczny wspiął się już na wysokość drugiego piętra, posuwa się generalny remont dachów i przebudowa wnętrz cechowni i maszynowni. Jeżeli zostanie utrzymane dotychczasowe tempo prac Gliwicka Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości zainauguruje rok akademicki 2006/2007 w nowym miejscu.
Rewitalizowany obszar przy ul.Bojkowskiej posiada dogodne położenie komunikacyjne, zaplecze socjalne w postaci campusu Politechniki Śląskiej. Atutem jest też sąsiedztwo południowej części gliwickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na terenie o pow. 15 ha realizowany jest projekt obejmujący budowę nowoczesnego centrum edukacji i biznesu "Nowe Gliwice". Do dyspozycji powołanej rok temu Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości oddane zostaną trzy obiekty. W willi dyrektora mieścił się będzie rektorat i administracja tej niepublicznej uczelni, w stawianym od fundamentów budynku sale ćwiczeń, laboratoria komputerowe oraz pokoje dla wykładowców, a w cechowni sale wykładowe i biblioteka. Budynek byłej cechowni przygotowywany jest z myślą o potrzebach inkubatora przedsiębiorczości. Firmy będą mogły w nim wynająć nie tylko biura, ale również magazyny czy laboratoria. Obiekty otoczą zieleńce, boiska, parkingi. Do dyspozycji małych i średnich przedsiębiorstw oddanych zostanie również 10 ha uzbrojonych terenów inwestycyjnych.
Nowiny Gliwickie

Temat: Silesia Office Park
Witam!

Takie "No name" wykonujące pod zlecenia - plany operatywne lub bieżące.
Raczej daleki byłbym od skojarzeń biuro, a tak jak napisałem rozliczenia, fakturowanie, kalkulacje...
Do tego można tanio wynająć w G budynki po szkolne i równie łatwo znaleźć personel - przeszkolić. Z resztą większa część "Biprohutu" to takie niskie - usługi - naliczają emerytury, odszkodowania, inne zobowiązania czy należności publiczno prawne zgodnie z przyjętym algorytmem i na decyzję z "prawdziwego" biura.

W Gliwicach jest nadal dość dużo lokali biurowych z prawdziwego zdarzenia - na przykład Instytut Żelaza -ogromny budynek świeci pustkami czy też ów Biprohut, Promel, ... które wpuściły do siebie firemki, handlarzy byle czym, z braku poważnych ofert.

Więc na razie nie będą budowane biurowce bo pierwszym krokiem byłaby akwizycja już istniejących - a tak nie jest. Kiedyś w biurach /projektowych lub instytutach badawczych/ pracowało kilkanaście tysięcy Gliwiczan - tak, kiedyś, dziś nie więcej niż jak 2,5 -3 tys.
Wielu najlepszych wyjechało z rodzinami za granicę, i niestety pozostali często Ci którymi łowcy głów się nie interesowali. Podobnie jest z kadrą Politechniki co widać po jakości kształcenie /jakość przeszła w ilość - za kasę/ - to już zupełni inni ludzie "policzalni"

Ale powoli idzie ku lepszemu - kryzys ma nadzieję tylko powstrzyma a nie zakończy rozwój stających na nogi jednostek.

PozdrawiamTemat: Inwestycje - na papierze i w budowie...
A mnie przede wszystkim cieszy, że coś się znowu dzieje w inwestycjach na miescie. Marzy mi się powtórka z sukcesu gliwickich loftów, które sprzedały się na pniu i od razu znalazły swoich naśladowców. Mam nadzieję, że biura stawiane przez PA Nova też będą cieszyły się powodzeniem i w konsekwencji zwrócą uwagę innych deweloperów, którzy będą chcięli w Gliwicach powtórzyć ten sukces i też zainwestują w nowoczesne powierzchnie biurowe, których obecnie w Gliwicach bardzo brakuje.

Coś o tym zresztą wiem. Firma, w której pracuję wynajęła ostatnio dwa pokoje w Komagu, które mój szef określał mianem "nówka po remoncie". W rzeczywistości przedstawiają one jedak żenujący poziom. Takie niestety są obecnie realia biurowe w Gliwicach i nic dziwnego, że wielkie koncerny lokują swoje siedziby w Katowicach, a nie u nas. Czas najwyższy to zmienić, szczególnie, że Katowice stroją ostatnio fochy inwestorom i warto byłoby tych inwestorów niechcianych w Katowicach wyłapywać i przyciągać do Gliwic.Temat: Lokal z witryną z wyposazeniem Pubu lub na inną działalność
Posiadam do wynajęcia lokal z witryną przy głównej ulicy 82m2, 2 min. samochodem od centrum Gliwic, przy drodze o dużym natężeniu ruchu, naprzeciwko 2 dużych hurtownii. W lokalu jest bar i stoliki ale moge usunąć na własny koszt. Idealny na sklep, hurtownię, usługi, cichą produkcję. Czynsz netto - ok1650zł + media. Okazja!!! Pilnie wnajme z powodów finansowych. tel. 697 932 646

Ponadto do wynajęcia (ogłoszenie grzecznościowe, bez pośredników):

- biuro 30m2 przy skrzyżowaniu o jednym z największych natężeń ruchu w gliwicach z miejscami parkingowymi: ok. 600zł netto + media. Możliwość powieszenia reklamy o dużej powierzchni w rewelacyjnym miejscu!
-hala produkcyjno - magazynowa 250m2 w kompleksie produkcyjno - usługowo - handlowym w centrum miasta Gliwice ok2500zł + media netto.

Zapraszam: 697 932 646Temat: mieszkania do remontu - lista
Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej nr XXXVI/907/2005 z 20 października 2005 roku w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu miasta Gliwice od 1 do 29 lutego 2008 roku zostanie przeprowadzona aktualizacja wniosków osób ubiegających się o wynajęcie mieszkania do remontu.
Wzywa się wszystkie osoby, które złożyły wnioski, do zgłoszenia się w Referacie Mieszkaniowym w godzinach pracy Urzędu Miejskiego i potwierdzenia chęci dalszego ubiegania się o wynajęcie mieszkania zakwalifikowanego do remontu.

Druki oświadczeń dostępne są:
w Referacie Mieszkaniowym Urzędu Miejskiego (pokój 341, III piętro);
w Informacji ogólnej Biura Obsługi Interesantów (hol główny Urzędu Miejskiego);
na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

Wypełnione i podpisane oświadczenie należy złożyć w Biurze Podawczym (hol główny Urzędu Miejskiego) lub przesłać pocztą (liczy się data stempla pocztowego).
Osoby, które nie zaktualizują złożonego wniosku, zostaną wykreślone z rejestru.Temat: Silesia Office Park

^^ Ale lepsze takie biura, niż żadne. Poza tym, w grę wchodziły też funkcje hotelowe i usługowe. I ciekawy budynek urozmajcający nieco Strefę i "witający" samochody wjeżdżające od zachodu i południowego-zachodu.
Nie zgadzam się. Tu nie ma wyboru "takie lub żadne", bo biura prędzej czy później w Gliwicach powstaną. Owszem, te "obsługiwałyby strefę", ale jestem przekonany, że większość biur wynajęłyby firmy nie mające ze strefą nic wspólnego, tylko po prostu szukające powierzchni biurowej, której u nas nie ma (dodatkowo ta lokalizacja dałaby plus dobrego dojazdu).
To jest dokładnie tak samo jak z centrami handlowymi i kolejnością ich powstawania. W Zabrzu powstało M1, w efekcie po pierwsze Multikino zlokalizowało się poza ubranistycznym centrum Zabrza, po drugie powstał w centrum tylko marny Platan, o niczym nowym nie słychać. Podobnie z Katowicami - 3 Stawy, SCC (która nie jest śródmiejską galerią) i w efekcie po prostu mogą nam zazdrościć Forum i FM, zwłaszcza za lokalizację, bo nie ma póki co konkretnych planów nowych galerii. A trzeba pamiętać, że Kato są większe od Gliwic i niewątpliwie mają większe możliwości.
Dlatego Gliwice po prostu nie mogą sobie pozwolić na jakiekolwiek biura tak daleko od centrum miasta. To nie znaczy, że muszą być one zlokalizowane tylko w ścisłym centrum, ale jeżeli ni, to powinny stać się zalążkiem nowej dzielnicy biurowej - a w wypadku strefy takim się po prostu nie mogą stać, będą po prostu rodzynkiem pomiędzy zakładami.
Nie twierdzę, że nic tam nie może powstać jeśli chodzi o szeroko pojęte usługi, ale nie tak duże i tylko do obsługi strefy.
A ciekawy budynek "witający" samochody od zachodu powinien być raczej zlokalizowany przed samym centrum, a nie kilka kilometrów przed nim.
Temat: [pr] Warszawa odrzuciła wnioski o dofinansowanie...


  Dopiero w poniedziałek po południu dostaliśmy z Warszawy pismo z
prośbą o wyjaśnienie pewnych spraw   mówi Maciej Krawczyk, wiceprezes
zarządu PKM w Gliwicach. Firma wystąpiła o 1,8 mln euro głównie za
zakup nowych autobusów. Ministerstwu nie spodobało się, że PKM nie
podało linii, na których jeździłyby pojazdy.   Nie sądziliśmy, że to
aż tak istotne. Pozy tym, chcieliśmy, żeby nowe autobusy jeździły na
różnych liniach   tłumaczy Maciej Krawczyk.


Przeciez jest logiczne, ze przedsiebiorstwo bedzie wystawiac nowe busy na
wszystkie linie, ktore obsluguja...


Urzędnicy uznali, że w gliwickim wniosku brakuje również przedsięwzięć
związanych z rozwojem infrastruktury.   Przecież nie będziemy stawiać
nowych dworców czy przystanków, bo to nie należy do naszych zadań. My
tylko wozimy pasażerów na trasach, gdzie wygramy przetarg. Inaczej
wygląda sytuacja w Warszawie, gdzie przewoźnik jest jednocześnie
organizatorem komunikacji   twierdzi Maciej Krawczyk.


Wlasnie... Urzedasy (pan Krawczyk tez notabene) siedza gleboko w komunie...


Na poczucie rzeczywistości urzędników liczy Tomasz Sołtysik, który
przygotowywał wniosek KZK GOP.   Planujemy rozbudowę punktów obsługi
pasażerów. Co roku chcemy otwierać dwa nowe biura. Pierwsze powstaną w
Gliwicach i Sosnowcu. Mamy tam już wynajęte pomieszczenia.
Ministerstwo domaga się podania dokładnych lokalizacji kolejnych biur,
a my znamy tylko miejscowości   mówi Tomasz Sołtysik.   Przecież nie
możemy już teraz wynająć pomieszczeń, które przez dwa lata będą stały
puste   dodaje.


Biura, he? Tylko biur im sie zachciewa... :P

Pzdr
Karol Tyszka

Temat: A1
Czym innym były Gliwice za PRLu, a czym innym tuż po jego likwidacji, gdy wiele zakładów, biur i instytucji zwyczajnie upadło. To, że Biprohut się skurczył, że zamknięto KWK Gliwice, Hutę 1 Maja i jeszcze kilka zakładów, że Bumar Łabędy stanął na krawędzi bankructwa, to nie jest przecież wina Frankiewicza, tylko przemian gospodarczych po 89 roku. Punktem wyjścia do oceny jego dorobku powinien być rok 1993, a nie 1970 czy jeszcze wcześniej.


15 lat termu, to Gliwice jako tako wyglądały na tle innych miast o podobnej wielkości, a dzisiaj niestety nie wyglądają

Moim zdaniem jest odwrotnie. Najpierw był PRL i, jak pisze horsky, było nieźle (choć miasta inteligenckie nie miały się wtedy zbyt dobrze). Potem PRL upadł i Gliwicom bardzo się to niestety dało we znaki (choć były miasta, którym dało się jeszcze bardziej). Później dzięki Strefie znów wróciliśmy do ekstraklasy. Teraz, przyznaję, mamy okres pewnej stagnacji, co wykorzystują inne miasta, żeby nadrobić straty. Nie mniej, skrzyżowanie autostrad, Podium, DTŚ to są te inwestycje, które znowu mogą nas pchnąć mocno do przodu. I mam tu na myśli realne osiągnięcia, podnoszenie jakości życia (wysoki budżet, bardzo wysoka przeciętna zarobków, niskie bezrobocie, rózwój infrastruktury społcznej itd.), a nie to, że na ulicach są papierki czy psie kupy. One są wszędzie, a im większe i bogatsze miasto, tym paradoksalnie jest ich więcej. Jak byłaś kiedyś w Warszawie, to wiesz, co mam na myśli.


Piast płaci 100 tys.zł za wynajęcie boiska i wiem to od osób z klubu, więc nie kłam Mieszko.

Prawdopodobnie twoje informacje są już nieaktualne. Jak już wspomniałem, był moment, w którym opłaty bardzo drastycznie spadły. Piszę, co wiem, bo zupełnie nie mam intersu w tym, żeby kłamać na ten temat.


O tym czy prezes Krzyżanowski będzie kandydował czy nie, także nie masz żadnego pojęcia, bo nie sądzę, żeby tobie się z tego zwierzał.

A jednak. Był taki moment, że Krzyżanowski zastanawiał się nad zainwestowaniem w TV Gliwice, a w czasie rozmów biznesowych dyskutuje się na wiele różnych tematów.Temat: Centrum Pro Logis
Amerykański koncern zainwestuje w Chorzowie

Centrum logistyczne, gdzie pracować będzie około tysiąca osób, buduje w Chorzowie na Śląsku amerykański koncern ProLogis.

Pierwsza faza budowy obiektu ma zakończyć się na początku czwartego kwartału tego roku. To jedna z największych inwestycji firmy w Polsce.

Jak podała firma w piątkowym komunikacie prasowym, centrum dystrybucyjne ProLogis Park Chorzów będzie składać się z siedmiu budynków o łącznej powierzchni 146 tys. m kw. Ponad 85 proc. powierzchni obiektu zostało już wynajęte, m.in. przez firmy wchodzące w skład grupy Raben, a także np. C.Hartwig Gdynia, Wilhelm Karmann i inne. Wartości inwestycji nie ujawniono.

Szacowane na około tysiąc osób zatrudnienie w centrum obejmuje zarówno nowe miejsca pracy, jak i pracowników przeniesionych tam z innych lokalizacji. "Nasze dotychczasowe doświadczenie wskazuje, że otwarcie każdego nowego parku ProLogis dynamizuje wzrost zatrudnienia w regionie" - uważa wiceprezes firmy, Maciej Madeja.

Na decyzję o lokalizacji nowego parku logistycznego na Śląsku wpłynął m.in. największy w Polsce wskaźnik gęstości dróg i linii kolejowych oraz bliskość autostrady A-4 i dwóch międzynarodowych lotnisk: w Pyrzowicach i Balicach.

Amerykański koncern ProLogis należy do największych na świecie dostawców usług i obiektów dystrybucyjnych. Działa w ponad 80 krajach, gdzie dysponuje powierzchnią ponad 37.6 mln m kw. W Polsce ma ok. 10 obiektów.

Inwestycja ProLogis, to kolejne w ostatnim czasie centrum logistyczne, lokowane w woj. śląskim. Na początku tego roku na budowę centrum w Gliwicach, kosztem ok. 36 mln zł, zdecydowała się spółka niemieckiego koncernu Mueller - Die lila Logistyk. Pracę znajdzie tam ponad 80 osób, a docelowo przedsięwzięcie może dać nawet 350 nowych miejsc pracy.

Jesienią ubiegłego roku w Pyskowicach k. Gliwic swoje centrum logistyczne uruchomiła niemiecka grupa Schenker. Budowa kosztowała ok. 20 mln zł, a pracę znalazło blisko 115 osób. Wśród partnerów koncernu są głównie firmy z branży motoryzacyjnej, komputerowej, elektronicznej, AGD oraz sektora dóbr konsumpcyjnych.

W maju ubiegłego roku w Dąbrowie Górniczej ruszyło jedno z największych w Europie centrów dystrybucyjnych dla wyrobów grupy Gilette, uruchomione przez DHL Logistics. Jedno z największych w południowej Polsce centrów logistycznych ma powstać w Sosnowcu. Docelowa wielkość inwestycji, to 100 mln zł. Pracę ma znaleźć co najmniej kilkaset osób. Inwestorem jest Biuro Inwestycji Kapitałowych z Krakowa.

PAP
źródłoTemat: Panel Dyskusyjny z Forum rozwoju Lublina
Reportaż: Wpływ życia gospodarczego na estetykę miasta- Lublina.
Wystawa zdjęć członków GFL, ukazująca fragmenty Lublina kształtowane przez życie gospodarcze miasta. Ukazanie szyldów, budynków i placów o przeznaczeniu handlowym, a także ulic gdzie odbywa się handel, miejsc parkingowych używanych przez klientów sklepów, witryn, reklam i billboardów,- z naciskiem na estetykę miejsca w którym się znajdują. Wystawa współtworzona przez Forum Rozwoju Lublina.
Panel Dyskusyjny: Wpływ życia gospodarczego na estetykę miasta- Lublina.
Panel organizowany przez Forum Rozwoju Lublina oraz Grupę Fotografów Lubelskich. Dyskusja mająca na celu wskazanie problemów pojawiających się podczas intensyfikacji życia gospodarczego w mieście oraz wskazanie konkretnych przykładów w Lublinie. Wskazanie dobrego wpływu handlu i przemysłu na rozwój tkanki miejskiej oraz wyglądu ulic i dzielnic Lublina. Zaproszeni goście: przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz samorządu- Miasta Lublina, specjaliści w dziedzinie estetyki, urbanistyki i architektury, dziennikarze. Moderator panelu: przedstawiciel FRL.
Koszty:
- druk zdjęć na wystawę
- organizacja panelu: napoje i przekąski dla uczestników panelu, wynajęcie brakującego sprzętu audio- wizualnego,
- druk ulotek i plakatów reklamujących wystawę oraz panel
- druk materiałów podsumowujących wystawę i panel

----------------------------

panel bedzie 14 maja od 18 do 20

---------------------------
Uczestnicy:

Marek Stasiak - historyk sztuki, absolwent KUL, pracownik Lubelskiej Pracowni Urbanistycznej UM Lublina, gdzie zajmuje się problemami ochrony konserwatorskiej w planach zagospodarowania przestrzennego

Ewa Kipta - architekt, urbanista, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach, pracownik Pracowni Urbanistycznej UM Lublin. Opracowała plan miejscowy dla Starych Bronowic, a następnie Program Inicjatyw Lokalnych dla rewitalizacji dzielnic zaniedbanych w Lublinie oraz wytyczne do rewitalizacji Starego Miasta

Dariusz Kopciowski - historyk sztuki, absolwent KUL, pracownik urzędu ochrony zabytków, prezes lubelskiego oddziału Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków.

Paweł Mierzwa - architekt w biurze Bieńkowski, Lis, Mierzwa, projekt- m.in.Galeria Gala

z pozostałymi uczestnikami wciąż trwają rozmowy.Temat: Projekty rozwojowe Chorzowa - Likwidacja Estakady


Deweloperzy sporo zarobią na biurowcach budowanych na Śląsku
Dorota Kaczyńska 27-01-2008, ostatnia aktualizacja 27-01-2008 17:31

Krzysztof Brzeski, prezes spółki Jupiter Plaza

Rz: Czy na Górnym Śląsku jest popyt na biura?

Krzysztof Brzeski: Aglomeracja górnośląska to największy zurbanizowany obszar w Europie Środkowo-Wschodniej. Pomimo dużego potencjału ekonomicznego region ten charakteryzuje się jednym z najniższych współczynników powierzchni biurowych przypadających na tysiąc mieszkańców. Biorąc pod uwagę tylko ten wskaźnik, można obszar nazwać prawdziwym „greenfildem”.

Sytuacja ta nie jest spowodowana brakiem zainteresowania ze strony potencjalnych najemców, ale problemami z planami zagospodarowania przestrzennego, opóźnieniami w wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy, a nawet określenia, do jakiej wysokości można budować. Oczywiście największe zapotrzebowanie na takie biurowce dotyczy stolicy regionu. Katowice są najlepszym miejscem na otwarcie siedziby lub biura. Biura klasy A są obecnie wynajęte w 97 – 98 proc., ponieważ całej aglomeracja dysponuje zalewie 45 tys. metrów takiej powierzchni. Nic nie wskazuje, aby ten stan miał ulec zmianie, gdyż roczna podaż w całej aglomeracji kształtuje się na poziomie 10 – 15 tys. metrów. Oznacza to, że deweloperzy, którzy w najbliższych trzech latach oddadzą biurowiec, nie będą mieli najmniejszego problemu z wynajęciem go w 100 procentach. A analizy rynku wykazują, że najemcy szukają przede wszystkim powierzchni klasy A i A+. Jest to wynik dobrej koniunktury w sektorze produkcyjnym i handlowym. Przedsiębiorstwa, bogacąc się, szukają lokalizacji, które są symbolami prestiżu, miejsc dobrze skomunikowanych z głównymi trasami łączącymi aglomerację w resztą kraju.

Jaki standard biurowców dominuje w tym regionie?

Ponad połowa powierzchni biurowej jest typu C, wyeksploatowana i położona w mało prestiżowych lokalizacjach. W większości przypadków wymaga remontu. Warto zauważyć, że 100 proc. powierzchni klasy A oraz niemal 90 proc. powierzchni klasy B+ i B zlokalizowanych jest w Katowicach. Wśród pozostałych miast aglomeracji śląskiej największą rolę odgrywają Gliwice, Sosnowiec, Tychy z dominacją powierzchni klasy C. Powierzchnie klasy B+ to ok. 22 tys. mkw. dostępnych w kilku obiektach. A powierzchnie klasy B obejmują 90 tys. mkw. w kilkunastu budynkach. Są to głównie wyremontowane kamienice i biurowce. Choć oferują atrakcyjną lokalizację w centrum miasta, zazwyczaj jednak bez dostatecznej ilości miejsc parkingowych. Dodatkowym mankamentem jest nieprzystające do współczesnych wymogów zaplanowanie przestrzeni, która najczęściej podzielona jest na niewielkie pokoje biurowe, co ogranicza możliwość adaptacji wnętrz do potrzeb konkretnych najemców.

Zatem Śląsk ma duży potencjał w tym sektorze.

Jeśli mamy mówić o hossie dla deweloperów, to z pewnością ogromny popyt na nowoczesne powierzchnie biurowe będzie się utrzymywał przez najbliższe trzy lata. W tym okresie, przy tak małej podaży, każdy nowy biurowiec będzie sukcesem finansowym dla jego właściciela. Potem sytuacja powinna się ustabilizować z uwagi na zakończenie realizacji kilku dużych inwestycji.

Kiedy zaczyna się komercjalizacja biurowców? Przed czy po zakończeniu ich budowy?

Najczęściej pierwsze umowy podpisywane są tuż po wydaniu pozwolenia na budowę. Najemcy, których stać na ponoszenie kosztów funkcjonowania w prestiżowej lokalizacji, a grupa ta stale się powiększa, starają się szybko zarezerwować miejsce, zdając sobie sprawę z nikłej podaży.

Czy na tym rynku są obecni zagraniczni najemcy?

Aglomeracja śląska z uwagi na potencjał ekonomiczny może być atrakcyjnym miejscem do otwarcia siedziby zagranicznego przedsiębiorstwa, którego działalność związana jest z przemysłem. Pewnym jednak ograniczeniem jest dostępność powierzchni biurowej i mieszkalnej w wysokim standardzie w samej aglomeracji. Z pewnością zwiększenie dostępnej ilości powierzchni biurowej klasy A wpłynie na rozpatrywanie Katowic jako miejsca pierwszego wyboru.

Ile dziś trzeba zapłacić za czynsz w biurowcu?

Ceny powierzchni biurowych klasy A kształtują się w ofertach na poziomie 19 euro za metr plus dodatkowe opłaty. Natomiast powierzchnie biurowe klasy B są dostępne od 10 do 12 euro za 1 mkw., bez kosztów eksploatacyjnych, z którymi również musimy się liczyć.
Źródło : Rzeczpospolita

_____________________
Moglibysmy przejac spory kawal tego tortu, gdyby to odpowiednio rozegrac. Jak widac na mapach satelitarych w scislym centrum mamy od groma terenow pod zabudowe. Plany+lobbying i przyciagamy inwestorow ktorzy nam postawia dzielnice biurowa zaraz obok Rynku;). Nasze polozenie wzgledem innych miast aglomeracji to nasz zdecydowany atut, ktorego nie mozemy nie wykorzystac. Radni - do dziela!!Temat: Helical - Park handlowy


Helical Park Handlowy jesienią 2008?

Nowe drogi i 1000 miejsc pracy obiecuje Helical Poland, inwestor który planuje budowę nowego hipermarketu w Gliwicach Otwarcie centrum handlowego przy ul. Pszczyńskiej na skrzyżowaniu autostrad A1 i A4 planowane jest na jesień 2008 roku. Będzie to już druga - po projekcie we Wrocławiu - inwestycja tej firmy w Polsce.

W chwili obecnej nie ma jeszcze ostatecznej nazwy dla planowanego centrum handlowego, które funkcjonuje pod roboczą nazwą “Helical Park Handlowy”. To, co zdaniem właścicieli firmy ma różnić nowy obiekt od podobnych w kraju to innowacyjne metody projektowania i budowy, które umożliwią budowanie w sposób mniej ekspansywny co pozwoli na obniżenie cen wynajmu powierzchni. Helical Poland zakłada, że dzięki takiemu handlowcy będą mogli sobie pozwolić na najęcie większych powierzchni i budynków za niższą cenę, tym samym będą mieli możliwość oferowania klientom szerszego asortymentu towaru. - Naszą intencją jest wzbudzenie zainteresowania nowym centrum wśród możliwie największej liczby zagranicznych i krajowych inwestorów, zarówno tych już obecnych w polskich centrach handlowych, jaki i nowych, nieznanych dotąd polskim klientom – wyjaśnia Kornelia Warda-Poniecka z biura prasowego Helical Polans - Jako leasin agents zostali zakontraktowani pracownicy Harvey Spack Field, brytyjskiej firmy, która zajmuje się marketingiem naszego centrum wśród potencjalnych brytyjskich najemców oraz King Sturge, którzy angażują również swoje czeskie i węgierskie zespoły. Na razie plany przewidują, że 50% obiektu będzie wynajęte polskim, a 50% zagranicznym handlowcom. Firma prowadzi między innymi rozmowy z najemcami ze Skandynawii, Niemiec i Austrii, którzy są bardzo zainteresowani gliwicką inwestycją. Kluczowym najemcą będzie Carrefour z powierzchnią sprzedaży 12.000m2. Zapowiadany jest również market budowlany o powierzchni 9.000m2, sklep z elektroniką o powierzchni 4.000m2 oraz duży sklep sportowy o powierzchni 4.000m2. - W związku z każdym z wymienionych jesteśmy w trakcie prowadzenia negocjacji, ale ponieważ jeszcze się nie zakończyły, nie możemy zdradzić o jakie marki chodzi – może z wyjątkiem tego, że będą to marki nieobecne dotąd w Gliwicach – dodaje rzeczniczka. Teren, na którym powstanie nowe centrum handlowe do niedawna należał jeszcze do Ikei. Jak dotąd nie udało nam się uzyskać odpowiedzi na pytanie, dlaczego szwedzka firma nie zdecydowała się wybudować w Gliwicach swojego przedstawicielstwa. Być może jednym z powodów jest nowy układ komunikacyjny, który łączy nasze miasta z Katowicami i pozwala na skorzystanie z istniejącej tam oferty. A skoro mowa o drogach... W przyszłości w pobliżu obiektu przetną się arterie A1 i A4. Trudno przewidzieć, jak rozłoży się wtedy natężenie ruchu na sąsiednich drogach, jednak dzisiaj w tym fragmencie Gliwic często przychodzi nam czekać w korkach. Nowy hipermarket budzi więc zrozumiałe obawy odnośnie przejezdności ul. Pszczyńskiej w okolicach wiaduktu i zjazdu na A4. - Jeśli chodzi o układ komunikacyjny, pracujemy nad nim intensywnie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, Miastem Gliwice, władzami województwa, naszymi planistami i architektami – odpowiada na nasze wątpliwości Kornelia Warda-Poniecka – Efektem prac będzie budowa nowych dróg. W pobliżu naszej nieruchomości biegnie kilka strategicznych dróg i skrzyżowanie, które tam bezpośrednio w sąsiedztwie przyszłego centrum powstanie, będzie miało żywotne znaczenie nie tylko dla powodzenia centrum handlowego w związku z układem dróg dojazdowych do niego, ale również dla skrzyżowania tras A1 i A4 oraz możliwości sprawnego wjazdu i wyjazdu z Gliwic. Szacunkowa liczba nowych miejsc pracy wygenerowanych przez centrum handlowe Helical wynosi około 1000. Rzecznik firmy dodaje, że po zakończenie inwestycji Gliwice będą miały szansę stać się głównym centrum handlu w regionie. - Oczekujemy, że jego atrakcje przyciągną z powrotem do Gliwic tych klientów, którzy jeżdżą w tej chwili na zakupy poza granice miasta – podsumowuje przedstawicielka firmy Helical. Jeśli brytyjski Focus, o którego budowie na razie jest cicho nie wyprzedzi Helicala, będzie on czwartym hipermarketem na terenie Gliwic. Trudno uwierzyć, że wtedy jeszcze ktoś będzie szukał zakupowego szczęścia poza miastem. Przecież w którąkolwiek stronę się nie ruszy, drogę przetnie mu market...
_____________________________

z niecierpliwością czekam na konkrety - nie tyle architektoniczne, co zwłaszcza rozwiązania urbanistyczne skrzyzowania - mam nadzieję ,że będzie to wielopoziomowy węzeł.

______________________________

PS PROSZĘ ZMIENIĆ NAZWĘ WĄTKU NA "HELICAL PARK HANDLOWY"Temat: [pr] Warszawa odrzuciła wnioski o dofinansowanie...
za: http://katowice.naszemiasto.pl/gospodarka/391920.html

Warszawa odrzuciła wnioski o dofinansowanie komunikacji na Śląsku

Trybuna Śląska, Piątek, 13 sierpnia 2004r.

Urzędnicy Ministerstwa Gospodarki doszukali się błędów we wszystkich
wnioskach o dofinansowanie komunikacji publicznej, jakie spłynęły z
miast województwa śląskiego. Wnioskodawcy dostali na poprawki
niespełna tydzień. Jeśli nie zdążą, ponad 10 milionów euro z Unii
Europejskiej może im przejść koło nosa.

Śląsk nie jest wyjątkiem. Ministerstwo zakwestionowało wszystkie
wnioski przygotowane w kraju. Ich autorzy dostali do 16 sierpnia czas
na uzupełnienie braków i wyjaśnienie wszystkich nieścisłości.

Nie podali linii

Stawka jest spora. Na rozwój transportu publicznego w aglomeracjach
liczących ponad 500 tys. mieszkańców Unia dała Polsce 168 mln euro. O
dofinansowanie z tej puli przygotowanych projektów wystąpiło do
Ministerstwa Gospodarki dwanaście instytucji. Wśród nich Komunikacyjny
Związek Komunalny GOP oraz Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej z
Katowic, Gliwic i Sosnowca.

  Dopiero w poniedziałek po południu dostaliśmy z Warszawy pismo z
prośbą o wyjaśnienie pewnych spraw   mówi Maciej Krawczyk, wiceprezes
zarządu PKM w Gliwicach. Firma wystąpiła o 1,8 mln euro głównie za
zakup nowych autobusów. Ministerstwu nie spodobało się, że PKM nie
podało linii, na których jeździłyby pojazdy.   Nie sądziliśmy, że to
aż tak istotne. Pozy tym, chcieliśmy, żeby nowe autobusy jeździły na
różnych liniach   tłumaczy Maciej Krawczyk.

Co z dworcami?

Urzędnicy uznali, że w gliwickim wniosku brakuje również przedsięwzięć
związanych z rozwojem infrastruktury.   Przecież nie będziemy stawiać
nowych dworców czy przystanków, bo to nie należy do naszych zadań. My
tylko wozimy pasażerów na trasach, gdzie wygramy przetarg. Inaczej
wygląda sytuacja w Warszawie, gdzie przewoźnik jest jednocześnie
organizatorem komunikacji   twierdzi Maciej Krawczyk.

Na poczucie rzeczywistości urzędników liczy Tomasz Sołtysik, który
przygotowywał wniosek KZK GOP.   Planujemy rozbudowę punktów obsługi
pasażerów. Co roku chcemy otwierać dwa nowe biura. Pierwsze powstaną w
Gliwicach i Sosnowcu. Mamy tam już wynajęte pomieszczenia.
Ministerstwo domaga się podania dokładnych lokalizacji kolejnych biur,
a my znamy tylko miejscowości   mówi Tomasz Sołtysik.   Przecież nie
możemy już teraz wynająć pomieszczeń, które przez dwa lata będą stały
puste   dodaje.

Ministerstwo uspokaja

Przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki nie chcą mówić o konkretnych
zastrzeżeniach.   To może zrobić tylko beneficjent   stwierdza Monika
Majewska z biura prasowego MG. Jesienią resort zamierza zorganizować
kolejną turę naboru wniosków.   Jeśli ktoś nie zdąży z poprawkami do
16 sierpnia, będzie mógł wtedy ponownie złożyć wszystkie dokumenty  
zapowiada Monika Majewska.   Jeśli pula środków znowu nie zostanie
wyczerpana, w drugim kwartale 2005 roku odbędzie się trzecia tura
naboru   podsumowuje Monika Majewska.

Igor Cieślicki

Temat: Rewitalizacja hut ;)
Świeże info z imprezki

Pozwoliłem sobie pogrubić najciekawsze informacje


7 października ok 15:00 wmurowano kamień węgielny pod budowę Forum Gliwice City Center.

Przed uroczystością odbyła się konferencja prasowa, następnie zaproszeni goście udali się do wielkiego białego namiotu, w którym mogli skosztować wielu specjałów norweskiej kuchni. Jedzenie przyjechało prosto z Krakowa z Hotelu Radissson, z tego miasta przybył również Grzegorz Turnau, który zaśpiewał dla zgromadzonych kilka utworów. Nie zabrakło bardzo dobrego wina i ważnych gości (prezydent miasta Gliwice - Zygmunt Frankiewicz, oraz goście zagraniczni, przedstawiciele firm współinwestrów Forum.

A oto kilka informacji z konferencji prasowej:
Prezentacji obiektu dokonali :
- Marcin Młodożeniec z PRIME Public Relations
- Marek Noetzel z C&W H&B
- Bożena Fadas Frączak - dyrektor koordynator projektu
- Jan Olav Braaten - dyrektor B+P i dyrektor projektu
- Krzysztof Indyk - przedstawiciel Cinema City
- Pascal Kraak - przedstawiciel Carrefour

Prócz informacji które są nam już znane można było usłyszeć, że:
- Cinema City jak poinformował K. Indyk bedzie liczylo 12 sal kinowych
- Carrefour zajmie ok 5 000 m2 powierzchni i bedzie skupiał sie na produktach wysokiej jakosci, bez ofert "produkty marki carrefour" jak inne sklepy tej sieci
- Budowa centrum zacznie sie od razu wiec najprawdopodobniej w poniedzialek wkroczą koparki i reszta ekipy
- koszt inwestycji to ok 75 mil euro
- otwarcie w marcu 2007 (za miesiac podadza date co do dnia i godziny!)
- blisko 60 % powierzchni juz jest wynajete lub prowadzone sa zaawansowane rozmowy ( wymieniono Empik Media & Fashion, Smyk, Mango, Esprit, H&M)
-[b] Pascal Kraak z Carrefoura poinformowal ze budowa Centrum przy DK 88 jest nadal aktualna i powinna zakonczyc sie do zimy 2006 ( tam carrefour bedzie duzo wiekszy)[b]
- Infrastruktura drogowa : 3 skrzyzowania zosatna przebudowane, koncza sie prace przy szczegolowych analizach
- Planowany hotel i biura na razie nie powstana ze wzglegu fiasku rozmow z operatorami hotelowymi

Można było zobaczyć trójwymiarową prezentacje wizualizacji z zewnatrz i w środku, przeszklone atrium wyglada imponująco!

Bardzo ładnie zostało wyremontowane byłe przedszkole, obecnie biuro Forum.BUDOWA ROZPOCZĘTA!!!!!!!!!!!!

PS. Szampan był pyszny


jest cudnie ... jeszcze w przyszłości jakiś hotel - dominant i będzie już w ogóle pięknie.

A koszt - 75mln Euro to już totalny szok!! 100mln Focuz <3x większego!> to ogromna kwota jak na taką inwestycję, gwarantująca raczej dobrą jakość... ale 75mln na FORUM?? Aż boję się pomyśleć, to jest niewyobrażalna kwota!! Jest pięknie

PS no i info o Carrefourze przy DK88Temat: Likwidacja szkoły na Omańkowskiej


Zespół Szkół Specjalnych nr 1 znowu jest zagrożony likwidacją

Podczas wrześniowej sesji Rady Miasta wróci sprawa likwidacji Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 i przeniesienia dzieci do ZSS nr 2. Urzędnicy już po raz trzeci usiłują zlikwidować placówkę przy ul. Omańkowskiej. Nie podoba się to rodzicom uczących się tam dzieci. - Poprzednim razem straciliśmy wystarczająco dużo zdrowia, a teraz znów wszystko zaczyna się od początku - mówi Mariola Dębska, jedna z matek.

- Szkołę wyremontowaliśmy z własnych środków, kiedy okazało się, że po kontroli straży pożarnej cały budynek jest do remontu - mówi nam jedna z matek, pragnąca zachować anonimowość. - Nawet wynajęliśmy eksperta, który za darmo "przetłumaczył" nam powstały raport, pełny niezrozumiałych skrótów. Nie możemy mieć jednak ani chwili oddechu, bo urzędnicy zwyczajnie się na naszą szkołę uparli - twierdzi.

Już kolejny raz rodzice będą musieli drżeć o szkołę dla swoich dzieci. W lutym, mimo, że na sesji przywitali radnych transparentami: "Dobry człowiek ma sumienie", "Panie prezydencie nasze dzieci są bezbronne" i gorących próśb Doroty Reszki, mamy jednego z dzieci, która wystąpiła przed zgromadzonymi radnymi, by nie "przeliczać dzieci na złotówki" nie udało się nic osiągnąć. Uchwała została przegłosowana, ale nie weszła w życie. - Na szczęście uchylił ją wojewoda, bo nasi radni nie dopełnili wszystkich formalności. Chodziło o to, że nie zapytali o zdanie nauczycieli ze związków zawodowych - relacjonuje mama autystycznego dziecka.

To jednak nie był koniec sprawy. Gmina zaskarżyła bowiem decyzję wojewody do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach. - 7 sierpnia sąd oddalił skargę - mówi Wiesław Morys, rzecznik prasowy WSA. - Wyrok jest nieprawomocny. Gmina wystąpiła już o jego uzasadnienie. To oznacza, że po trzydziestu dniach od wpłynięcia uzasadnienia ma czas na złożenie skargi kasacyjnej na decyzję naszego sądu - wyjaśnia.

Mimo wydłużającej się drogi prawnej urzędnicy podjęli już inne działania; poprawiony projekt uchwały dotyczący likwidacji ZSS nr 1 ma być poddany pod głosowanie podczas wrześniowej sesji. - Mimo połączenia szkół, we wszystkich klasach liczba dzieci będzie niższa, niż wymaga tego Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 21 maja 2001 r. w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola i publicznych szkół - komentuje Joachim Otte, zastępca prezydenta miasta. Co stanie się jeśli tym razem uda się przeforsować uchwałę? - Jeśli uchwała zostanie przyjęta przez Radę Miasta Chorzów, Zespół Szkół nr 1 przestanie funkcjonować z dniem 1.09. 2009 r. - czytamy w notatce sporządzonej przez biuro prasowe UM.

Rodzice uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 nie zamierzają się jednak poddawać. - Jesteśmy już tym wszystkim zmęczeni, ale będziemy dalej walczyć o to, by szkoła istniała nadal - przekonują. - To dla dobra naszych dzieci - dodają.

Magdalena SekułaTemat: PKP Cargo: Kontenery zamiast węgla
PKP Cargo rozwija przewozy drobnicowe, przede wszystkim kontenerowe. Właśnie wydzierżawił sześć nowych, wielosystemowych lokomotyw elektrycznych Bombardier Traxx, które już za kilka tygodni będą woziły kontenery pomiędzy portem w Hamburgu i Warszawą z przystankiem w Poznaniu-Franowie.

W ub.r. kontenerowe przewozy PKP Cargo wzrosły o ponad 27 proc., niemal tyle samo co przeładunki kontenerów w portach. Szybki wzrost pokazał słabości przewoźnika i całego systemu przeładunków. Obecne terminale są przepełnione i z trudnością dają sobie radę z rosnącym transportem.

Brakuje także taboru. – W najbliższych latach spodziewamy się 30-proc. zwyżek przewozu kontenerów i w podobnym tempie będziemy powiększać liczbę wagonów – mówi dyrektor biura marketingu i obsługi klientów w przewozach intermodalnych Mariusz Dubowski. W tym roku przewoźnik kupi 800 wagonów do przewozu kontenerów, a do 2010 roku będzie miał ich 3 tysiące. Znacznie trudniej od wagonów kupić lokomotywy. Spółka na trzy lata wynajęła je od firmy leasingowej Angel Trains Traxxy, bo tyle musi jeszcze czekać na zamówione nowe elektrowozy.

PKP Cargo zabiera się także do budowy nowych i modernizacji istniejących terminali. – Rozszerzamy zarząd spółki o osobę odpowiedzialną za strategię i budowę centrów logistycznych – informuje prezes rady nadzorczej PKP Cargo i prezes PKP SA Andrzej Wach.

W 2010 roku PKP Cargo będzie miało co najmniej osiem centrów logistycznych i terminali kontenerowych z planowanych w Poznaniu, Wrocławiu, Gliwicach, Żurawicy, Małaszewiczach, Warszawie, Kutnie/Koninie, Toruniu, Gdańsku, Gdyni i Szczecinie. Wach dodaje, że najbardziej zaawansowane są prace w Małaszewiczach. W lutym PKP Cargo podpisało umowę z Ministerstwem Infrastruktury o dofinansowanie tej budowy ze środków unijnych. PKP LHS właśnie kupuje za swoje pieniądze 18 procent udziałów w Centrali Zaopatrzenia Hutnictwa, która jest właścicielem Euroterminalu w Sławkowie.

– Koleje rosyjskie lub niemieckie nie będą rozmawiały o przewozach z CZH, tylko PKP, dlatego PKP musi mieć udziały w tym terminalu. Co tydzień w tej sprawie chodziłem do ministra skarbu, do którego poprzez Agencję Rozwoju Przemysłu należy CZH – mówi podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Juliusz Engelhardt. Resort transportu uważa, że dzięki zakupowi akcji CZH PKP Cargo będzie mogło łatwiej uruchomić kontenerowe przewozy na Wschód.

Budowa nowego terminalu to wydatek ok. 30 mln zł, więc PKP Cargo potrzebuje sporych pieniędzy na realizację planów. – Powołuję grupę ekspertów, która będzie wyszukiwać możliwości dofinansowania z unijnych funduszy, aby jak najlepiej je wykorzystać – mówi prezes PKP Cargo Wojciech Balczun.

Balczun uważa, że PKP Cargo ma za sobą najtrudniejszy kilkunastoletni okres, gdy nie było pieniędzy nawet na remonty. Szansą na wzrost przychodów są przewozy intermodalne – ich udział w przewozach kolejowych ogółem zwiększył się z 1 proc. w 1996 roku do 2,5 proc. w 2006. W tym samym okresie spadły przewozy węgla – ich udział w tonokilometrach spadł z 48,9 proc. w 1996 roku do 34,5 proc. dziesięć lat później. W Europie Zachodniej udział przewozów intermodalnych (kontenery i nadwozia wymienne) wynosi około 10 proc. i tyle chce osiągnąć PKP Cargo.

W Polsce z braku kolejowych terminali, małych prędkości przejazdu i wysokich cen przewozu po torach kontenery transportowane są głównie samochodami. W 2000 roku udział kolei w obsłudze przeładowującego najwięcej kontenerów w Polsce gdyńskiego terminalu BCT wynosił 16 proc., gdy pięć lat później spadł do 9,7 proc. W ostatnim roku zwiększył się do ponad 12 proc., ale mimo to największy polski przewoźnik ma jeszcze sporo do zrobienia. Świadczy o tym choćby szybkie zdobycie 20-proc. udziału w kolejowych przewozach intermodalnych spółki PCC Containers, która działa od zaledwie dwóch lat. W tym roku kontenery zaczęła wozić CTL Logistics. Obaj prywatni przewoźnicy mają potencjał znacznie mniejszy od PKP Cargo, ale jeżeli na rynek wejdą koleje niemieckie i rosyjskie, PKP Cargo znajdzie się w trudnej sytuacji.

www.rynek-kolejowy.plTemat: ZARZUTY KARNE WOBEC LIDERA KPN - A.SŁOMKA ZATRZYMANY
  lAkt oskarżenia przeciw liderowi KPN- Onet_pl - Wiadomości -02_04_2009, PAP, PH/02.04.2009 14:17llKonfederacja Polski Niepodległej

  Biuro Prasowe

  40-098 Katowice, ul. Młyńska 21, skr. pocztowa 1544

  fax.0-322410312 tel. 0-601646080 http://www.kpn-1979.pl

  KOMUNIKAT

  o zatrzymaniu i przedstawieniu zarzutów liderowi KPN

  * W dniu wczorajszym tj. 19 lutego 2009 funkcjonariusze Komendy
  Wojewódzkiej Policji zatrzymali lidera KPN Adama Słomkę. Następnie dokonali
  przeszukania jego mieszkania oraz przewieźli go do Prokuratury Okręgowej w
  Katowicach, gdzie przedstawiono mu zarzuty dokonania następujących
  przestępstw karnych:
   lPomówienia prezesa Sądu Rejonowego Katowice-Zachód, Krzysztofa
   Hejosza, poprzez nazwanie go regularnym przestępcą podczas wiecu KPN,
   odbytego w lipcu 2008 roku orazl
   lWielokrotne nakłanianie panów Kurzaca i Chomontowskiego do pobicia
   Krzysztofa Hejosza, sędziego Sadu Okręgowego pełniącego funkcję prezesa Sądu
   Rejonowego Katowicach-Zachód.l
  Przy tak poważnych zarzutach dotyczących m.in. "wynajęcia bandytów do
  napaści na funkcjonariusza państwowego" prokuratura nie wniosła o
  zastosowanie aresztu tymczasowego. Zadowoliła się wnioskiem o dozór
  policyjny. Sprawę o sygn. V ds. 85/08 prowadzi prokurator Tomasz Pałka znany
  z sejmowej komisji śledczej badającej okoliczności śmierci Barbary Blidy.

  Z informacji uzyskanych w dniu dzisiejszym od zaprzyjaźnionych adwokatów
  dowiedzieliśmy się, iż wymienieni panowie Kurzac i Chomontowski to groźni
  przestępcy z gangu "Krakowiaka", słynni z tego, iż podjęli współpracę z
  Policją (CBŚ) w zamian za obietnicę zmniejszenia kary wieloletniego
  więzienia za bandyckie napady, uprowadzenia ludzi dla okupu, kradzieże i
  fałszerstwa.

  Przypominamy, iż w dniu 02 lipca 2008r. Adam Słomka złożył w prokuraturze
  obszernie udokumentowane zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez
  prezesa K. Hejosza oraz funkcjonariuszy policji, polegające na nie
  wpuszczeniu do budynku Sądu Rejonowego w Katowicach na czas procesu lidera
  KPN, jego najbliższej rodziny tj. żony Beaty (sądowego tłumacza
  przysięgłego), a nadto nie wpuszczeniu księdza kapelana Konfederacji, posła
  na Sejm RP oraz publiczności. Sprawę opisały media (tygodnik Newsweek, TVP3,
  Radio Katowice itp.). Wtedy Adama Słomkę równie spektakularnie zatrzymała
  policja, a prokuratura postawiała zarzut poświadczenia nieprawdy. Jedynym
  dowodem "winy" była fałszywa ekspertyza kryminalistyczna biegłej MO i SB.

  Sąd Rejonowy Katowice-Wschód wyrokiem prawomocnym uniewinnił lidera KPN ze
  stawianego zarzutu. Mimo sądowego oczyszczenia, oszczercze informacje
  propagował nadal Prezes Sadu Rejonowego oraz "Gazeta Wyborcza". Wcześniej
  lider KPN był wielokrotnie skazany i we wszystkich przypadkach został
  zrehabilitowany i uniewinniony. W czasach PRL jako więzień polityczny
  spędził ponad 2 lata za kratkami. Był także dwa razy bezzasadnie pozbawiony
  wolności już w czasach III/IV RP! Przykładowo w lipcu 2006 roku został
  aresztowany na 3 tygodnie (według Sądu Okręgowego w Gliwicach "całkowicie
  bezzasadnie"), a ponadto zrewidowano ok. tysiąc mieszkań działaczy
  Konfederacji w poszukiwaniu dowodów działania cyt. "*zorganizowanej grupy
  przestępczej KPN działającej od... 1990 roku"* (!), przesłuchano także około
  100 tysięcy sympatyków (według rzecznika policji).

  Wymiar niesprawiedliwości funkcjonuje nadal bezkarnie, dlatego m.in. gdyż z
  27 tysięcy funkcjonariuszy zbrodniczej SB PRL około 23 tysiące przeszło -
  bez weryfikacji - do policji (pełniąc kierownicze funkcje), pozostali do
  UOP/ABW, prokuratury, sadów itd. Nadto pozostało w sądach na ważnych
  stanowiskach około 1600 dyspozycyjnych sędziów, przestępców ze stanu
  wojennego oraz sporo zbrodniarzy z lata wcześniejszych, o roli Tajnych
  Współpracowników SB i WSI nie wspominając - to czego innego można się
  spodziewać?

  Obecnie spreparowane absurdalne zarzuty wobec lidera Konfederacji są ciągiem
  dalszym represji w wieloletnich zmaganiach KPN ze zorganizowaną grupą
  przestępczą funkcjonariuszy PRL kierujących policją, prokuraturą i sądami.

  Nasze działania na rzecz przywrócenia elementarnych standardów państwa prawa
  Unii Europejskiej będziemy konsekwentnie prowadzić do zwycięskiego końca.

  Po wywalczeniu niepodległości czas na demokrację i praworządność!

  Katowice, 20 lutego 2009

  Za Biuro Prasowe KPN

  /-/ Krzysztof Fijałkowski

  W załączeniu wniosek na temat sędziów Sądu Rejonowego Katowice-Zachód

  oraz list otwarty (wniosek o zadośćuczynienie) Adama Słomki

  Będziemy informować redakcje i opinię publiczną o posiedzeniach sadu w tej
  sprawie: z zażalenia na środek zapobiegawczy, bezzasadne zatrzymanie i
  bezprawną rewizję


 
 
Podobne strony
 
 
   
Copyright 2006 Sitename.com. Designed by Web Page Templates